Εύκολα η ΑΕΛ τον Πολυκράτη 64-52

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

Η Λιβαδειά χάρη στην εξαιρετική απόδοση στο πρώτο ημίχρονο έφτασε στη νίκη απέναντι στον Πολυκράτη με 64-52 . Οι γηπεδούχοι ήταν εύστοχοι και καλά διαβασμένοι στην άμυνα και εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τα πολλά φάουλ που είχαν χρεωθεί οι παίκτες του Πολυκράτη και έτσι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν μπροστά με 44-29. Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν την άμυνά τους και με αντεπίθεση διαρκείας μείωσαν την διαφορά σε 49-47 στο 27ο λεπτό. Η τελευταία περίοδος ανήκε αποκλειστικά στην Λιβαδειά και έτσι έφτασε στη νίκη με 64-52.

ΛΙΒΑΔΕΙΑ - ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ 64-52
Διαιτητές: Καρδάρης, Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 23-19, 44-29, 52-47, 64-52.
Λιβαδειά (Χρυσόγελος): Βέλλιος 4 (1), Τερματζίδης 2, Παπαντωνίου 17 (2), Γρύλλης 10 (2), Δελέγκος 3 (1), Παπαδόπουλος 14, Δημητριάδης 14 (2), Σταμάτης 3 (1)
Πολυκράτης (Χρυσοβιτσιάνος): Αντωνούσος, Καρτσωνάκης 4 (1), Τοπουζίδης 18 (4), Καποτάς 5 (1), Περρωτής 19, Λαγουδάκης 6 (1), Ράλλης, Τσαρδούλιας