ΑΕ Λιβαδειάς Πρεμιέρα με καλή εμφάνιση αλλά ήττα στις λεπτομέρειες..

Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012

Την ήττα γνώρισε η ΑΕΛ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ΄Εθνικής εκτός έδρας από τη ομάδα του ΠΑΠΑΓΟΥ με 89-88(κανονική διάρκεια αγώνα 75-750.Μια ήττα που ήρθε με τρίποντο στο τελευταίο δευτερόλεπτο της παράτασης (buzzer bitter).Εντούτοις η ομάδα της Λιβαδειά στάθηκε πολύ καλά στο γήπεδο – κόλαση με μια διαιτησία σε γενικές γραμμές καλή .Προηγήθηκε στο 30’ 55-64 αλλά ισοφαρίστηκε 8’’ πριν τη λήξη του τελευταίου 10 λεπτού. Παρόλο που είχε τη ευκαιρία να πάρει τη νίκη δεν τα κατάφερε ,στην κανονική διάρκεια του αγώνα .Στην παράταση έπαιξε αρκετά καλά προηγήθηκε 88-86 με τρίποντο του Βέλλιου 8΄΄ πριν τη λήξη αλλά κατεβλήθη από απίστευτη βόμβα τρίποντο του Ηλία Σοφρωνά από τα 9 μέτρα με το άκουσμα της κόρνας της λήξης .

Επόμενος αγώνας ΚΥΡΙΑΚΗ 210ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΣΤΙΣ 5 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΕ ΤΟ Γ.Σ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

Παπάγου - Λιβαδειά 89-88 (75-75κ.α.)
Διαιτητές: Μάλαμας - Μακρής.
Τα δεκάλεπτα: 25-24, 38-39, 55-64, 75-75 (κ.α.), 89-88.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Κονδύλης): Κονδύλης A. 2, Καλογερόπουλος 2, Σιμόπουλος, Ρεγγούζας 7, Σοφρωνάς 22 (6), Παναγιωταράκος 22 (1), Αρσένης 13 (3), Γιαννιώδης 4, Μακρής 2, Υφαντής 14 (2), Λογοθέτης.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Χρυσόγελος): Ταμπίτσικας 6, Βέλιος 14 (4), Τερματζίδης, Παπαντωνίου 13 (1), Γρύλλης, Δελέγκος 12 (2), Σταμάτης 5 (1), Παπαδόπουλος 20, Δημητριάδης 18 (2).
*Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής ολοκληρώνεται την Τετάρτη 31 Οκτωβρίου με την αναμέτρηση Ιεράπετρα - Πολυκράτης.
Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα): Μίλωνας 2, Παπάδος Γέρας 2, Ιωνικός Νικαίας 2, Παπάγου 2, Λιβαδειά 1, Πεντέλη 1, Εργοτέλης 1, Παναγίτσα 1, Κορωπί 0*, Ιεράπετρα 0**, Πολυκράτης 0**.