Α.Ε ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΜΙΛΩΝ 79-66

Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013

Το γαϊτανάκι των  νικών συνέχισε η ΑΕΛ με μεγαλειώδη νίκη επί του Μίλωνα με σκόρ  79-66(ημ. 37-39) και βρίσκεται πλέον μόνος στο τέλος του 1ου γύρου στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου Νότου της Γ΄Εθνικής μς 19.β (9-1 νίκες).

Το καλό όμως νέο της αγωνιστικής  για την ΑΕΛ ήρθε από την Μυτιλήνη όπου η μόνη ομάδα που τον καταδιώκει , ο Παπάδος ,ηττήθηκε εντός έδρας από την Πεντέλη και υπολείπεται τώρα 2 νικών  της ΑΕΛ .

Ο αγώνας της Κυριακής ειχε 2 όψεις .Ένα κακό αγωνιστικά 1ο ημίχρονο για την ΑΕΛ και ένα 2ο ημίχρονο όπου έπαιξε εκπληκτική άμυνα αναγκάζοντας τον Μίλωνα να πετύχει μόνο 27 πόντους έναντι 42 του 1ου και να της φέρει άνετα το ροζ φύλλο αγώνα .

Επόμενος αγώνας για τη ΑΕΛ Κυριακή 27 Ιανουαρίου στις 5 η ώρα το απόγευμα στο κλειατό .

ΑΕΛ-ΠΑΠΑΓΟΥ οπου η ΑΕΛ έχει ανοιχτούς λογαριασμού δεδομένου οτι απο τον Παπάγο μετράει την μοναδική της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.Αναλυτικά για το ματς  της Κυριακής :

Λιβαδειά - Μίλωνας 79-66

Διαιτητές: Κοντίλης - Σοφιανόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 17-18, 37-39, 60-48, 79-66.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Χρυσόγελος): Βλάχος, Δέλλιος 5 (1), Κακοσαίος, Τερματζίδης, Παπαντωνίου 17 (2), Γρύλλης 9 (3), Δελέγκος 2, Σταμάτης 5 (1), Παπαδόπουλος 20, Δημητριάδης 21 (1).
ΜΙΛΩΝΑΣ (Πανούλιας): Μπίκας 6, Αντωνόπουλος 5, Μέντζος 2, Σιρανίδης, Βουρλίτης 23 (2), Παπανικολόπουλος 3 (1), Καραχωντζίτης 11 (1), Κακλαμανάκης 6, Μούστα 6, Σουληνάρης, Κρασσόπουλος 4.

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες): Λιβαδειά 19, Παπάδος Γέρας 17, Ιωνικός Νικαίας 17, Παπάγου 16, Εργοτέλης 16, Κορωπί 16, Πολυκράτης 15, Πεντέλη 15, Μίλωνας 13, Παναγίτσα 11, Ιεράπετρα 9*.
*Η Ιεράπετρα αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 27/01): Λιβαδειά - Παπάγου, Παναγίτσα - Μίλωνας, Παπάδος Γέρας - Εργοτέλης, Ιωνικός Νικαίας - Πεντέλη.